Královéhradecký kraj zavádí opatření proti možnému šíření koronaviru a spouští informační kampaň

4. březen 2020

Vedení Královéhradeckého kraje spustilo informační kampaň, ve které občanům poskytuje všechny důležité informace o koronaviru i způsobech, jak nákaze předcházet. Všechny potřebné informace občané naleznou na adrese bit.ly/infokoronavirus. Kraj také vytiskl a distribuuje informační letáky.

Jak snížit riziko nakažení koronavirem

„Jsme připraveni reagovat v případě výskytu nákazy v našem regionu. Spolupracujeme s hygieniky, lékaři a složkami IZS. Věřím ve společenskou odpovědnost všech občanů - v tuto chvíli je především nutné zachovat chladnou hlavu a dodržovat základní hygienická pravidla,” uvedl hejtman a předseda Bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán z ČSSD.

Všechny důležité informace o koronaviru jsou zveřejněné na webových stránkách krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Na jednom místě občané získají všechny potřebné informace, jako například pokyny pro cestovatele či odpovědi na základní otázky: co je koronavirus, jak se přenáší či zda proti viru existuje vakcína.

Čtěte také

Královéhradecký kraj také vydal dva letáky, které informují občany o situaci ohledně aktuální virové nákazy. První z nich je určený pro cestovatele, kteří se v posledních dvou týdnech vrátili z rizikových oblastí nákazy novým koronavirem, například Číny, Koreje či italských regionů Lombardie a Piedmont.

Ve druhém letáku čtenáři získají ucelený přehled, jakým způsobem můžou snížit riziko nakažení koronavirem. Největší důraz kraj klade na důkladnou hygienu, především správné mytí rukou, které je základním preventivním opatřením proti šíření infekčních nemocí.

Informace pro cestovatele

„Tyto letáky, které obsahují komplexní informace, jak nákaze předcházet, jsme už rozeslali v elektronické podobě všem krajským příspěvkovým organizacím s prosbou, aby informovali své pracovníky a šířily je dál pomocí vlastních komunikačních kanálů. Zároveň je tiskneme a distribuujeme do škol, obcí s rozšířenou působností a krajských příspěvkových organizací, abychom informovali co největší množství občanů a uklidnili je,“ doplnil hejtman Jiří Štěpán.

Čtěte také

Krajské nemocnice v současné chvíli disponují pomůckami a prostředky pro epidemii koronaviru v souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR na dva měsíce běžného provozu.

V současné chvíli nemocnice připravují nárazová kontaktní místa pro osoby, které se vrátí z rizikových oblastí a místo telefonického informování krajské hygienické stanice či Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové do zdravotnického zařízení dorazí osobně.

Čtěte také

Vedení Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje od čtvrtka 5. března omezí návštěvy v krajských nemocnicích, a to na odděleních: následná péče, ARO, JIP, onkologie, a podle zvážení situace v jednotlivých nemocnicích, i oddělení interních lůžek.

Čtěte také

„Všem sociálním zařízením v kraji jsme doporučili, aby omezily návštěvu osob, které se vrátily ze zahraničí,“ dodává Jiří Štěpán.

Vedení krajského úřadu Královéhradeckého kraje umožnilo svým zaměstnancům, kteří se vrátí z rizikových oblastí, aby po následujících čtrnáct dní mohli pracovat z domu.

V Královéhradeckém kraji vznikl také specializovaný tým zdravotnické záchranné služby, který je schopen vyjet za pacientem s podezřením na koronavirus, aby mu mohl odebrat vzorky přímo u něj doma, případně jej rovnou transportovat do Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

autor: baj | zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser