Ježíškova vnoučata vzala seniory v Kostelci nad Orlicí na pravou českou zabijačku i s muzikou

22. únor 2018 09:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ježíškova vnoučata připravila seniorům pravou českou zabijačku

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, při kterém se plní přání osamělým seniorům, pokračuje. Lidé po celé republice sice dostávali dárky především před Vánocemi, senioři z Kostelce nad Orlicí se ale toho svého dočkali až nyní. 

Pracovníci automobilky v Kvasinách pro ně připravili pravou českou zabijačku, při které voní ovar a řezník připravuje tlačenku nebo jitrnice.

„Ovárek byl výborný. Musím toho pána pochválit. Byla jsem mu osobně poděkovat za nás za všechny, že nám to opravdu moc chutnalo," říká paní Jana.

A dalším, kdo ochutnával ovar, je paní Hiršová, která se tváří velmi spokojeně. „Bylo to výborné. Nádherné, dobré masíčko. Takový ovar jsem neměla už strašně dlouho. Léta a léta."

Teď se budou připravovat další dobroty, jitrničky a tlačenka.

Na celý ten ruch dohlíží vedoucí domu s pečovatelskou službou v Kostelci nad Orlicí Pavlína Blažková. Senioři vypadají spokojeně. „Myslím si, že se to celé moc povedlo. Je to moc hezká akce. A potěšilo to nejen seniory, ale i nás, pracovníky pečovatelské služby."

Nejsou tu jen senioři, kteří žijí přímo v tomto domě. Ale pečovatelé sem svezli seniory ze širokého i dalekého okolí.

„Ano. My jsme nabídli tu možnost zúčastnit se této akce všem klientům pečovatelské služby," říká Pavlína Blažková.

A doplňuje: „Součástí přání seniorů byla i živá hudba. I tu zajistili pracovníci automobilky v Kvasinách."

Ježíškova vnoučata připravila seniorům pravou českou zabijačku

Vedení pečovatelského domu se touto úspěšnou akcí nechalo inspirovat. A přemýšlí, že by něco podobného zorganizovali i v budoucnu. Například ke Dni seniorů.

autoři: Milan Baják , PLE
Spustit audio

Související