I na podzim mají historické památky co nabídnout. Třeba benediktýnský klášter v Broumově

16. říjen 2018 10:03

Klášter v Broumově návštěvníkům nenabízí pouze prohlídkové okruhy, ale také různé vzdělávací dílny nebo interaktivní výstavy. Co připravuje teď na podzim? O to se u Kateřiny Ostradecké z Kulturního a vzdělávacího centra Klášter Broumov zajímala reportérka Jana Házová.

Magický broumovský klášter má pro vás připraveny noční prohlídky, knihtisk i historické příběhové dílny

Klášter Broumov

Do Českého rozhlasu Hradec Králové dnes přijely dvě půvabné a sympatické dámy Pavla Semeráková a Kateřina Ostradecká ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Budeme se hezky toulat naším krajem a dozvíme se, co je na prahu nové sezony v Broumově všechno připraveno.

Překročíte jen dva schody z nádvoří a jste v lapidáriu. „Právě nám končí výstava Raketa. To jsou hlavně ilustrace stejnojmenného dětského časopisu. To byla výstava zaměřená hlavně na děti a mládež," říká Kateřina Ostradecká.

V polovině října se však prostory změní a bude tady něco úplně jiného. Co tedy nabídne podzim v klášteře?

„Podzim v klášteře bude bohatý, stejně jako léto i jiné měsíce. Čeká nás řada akcí, jak kulturních, tak vzdělávacích. Následující výstava s názvem Ženy v disentu se zaměří, na rozdíl od té předešlé, spíš na dospělé publikum. Jde o výstavu plakátů, které se váží ke knize Bytová revolta, která byla vydána v loňském roce. Jde o rozhovory s ženami, které bojovaly v 70. letech a 80. letech minulého století proti totalitě. Výstava bude zahájena 1. listopadu a bude tady až do konce roku," vysvětluje Kateřina Ostradecká.

Klášter Broumov - historická knihovna
Výstava bytová revolta: Jak ženy dělaly disent

Co dalšího mohou zájemci v broumovském klášteře během podzimu a zimy vidět?

„Kromě pravidelných prohlídek mohou návštěvníci zavítat například na koncerty ArtCafé nebo na besedy Science Café. Chystáme i mimořádné prohlídky s názvem Od sklepa po půdu a nebudou chybět ani interaktivní prohlídky skriptoria," doplňuje Kateřina Ostradecká.

Broumovský klášter se řadí mezi památky, které je možné navštívit celoročně. A to vždy od pondělí až do neděle.

autoři: Jana Házová , baj
Spustit audio

Související