Dobroty paní Makronkové. Radka Luňáková z Černilova se pečení této sladké pochoutky věnuje už roky

18. listopad 2019

Dnes vám představíme novou knížku s názvem Dobroty paní Makronkové. Napsala ji Radka Luňáková z Černilova na Královéhradecku, která se pečení makronek profesionálně věnuje už několik let.

Čtěte také

Všechno přitom začalo původně jakou pouhé odreagování, když jejímu synovi lékaři potvrdili autismus. Makronkám se ale začalo dařit, před pár lety s nimi dokonce Radka vyhrála krajské kolo soutěže Živnostník roku.

Lidé se stále častěji ptali na recepty, Radka pořádala kurzy, sama přitom stále pekla, do toho děti a manžel. Nakonec se rozhodla sepsat všechno do knížky.

Nebála se ale vyzrazení výrobního tajemství? I to vám prozradí v rozhovoru s redaktorkou Janou Kudyvejsovou.

Knížka Dobroty paní Makronková je plná i krásných fotografií, keré vám udělají chutě!

Radka Luňáková a Jana Kudyvejsová spolu s makronkami

Když se Jana Kudyvejsová Radky Luňákové ptala, jestli by se do psaní pustila znovu, říkala, že to bylo sice náročné, ale že už pár dalších nápadů v hlavě má. Takže další knihu rozhodně nevylučuje.

Makronky Malý Princ. Chutě, které vás přenesou do jiného světa!

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.