Divadla v Hradci Králové se připravují na nadcházející sezónu. Herci během srpna začínají zkoušet

15. srpen 2021 08:43
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hlavní scéna Divadla Drak v Hradci Králové

Hradecká divadla se chystají na nadcházející uměleckou sezónu a svým příznivcům nabídnou hned několik premiér. Podrobnosti zjišťovala reportérka Michaela Vančurová. 

Čtěte také

„Úplně první premiérou bude 28. září Ženitba," říká mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček.

Tato inscenace se měla původně odehrát už v prosinci roku 2020, kvůli koronaviru se ale stejně jako další tři premiéry odsunula na novou sezónu.
„Jsou to Zbabělci, potom Benátský kupec, který už je také nazkoušený a čeká na svoji premiéru. A ještě z předminulé sezóny je to Doma, jsem zlato."

Celkem chce v nové sezoně uvést Klicperovo divadlo osm premiér. Herci tak už začínají zkoušet.
„Pro většinu herců končí divadelní prázdniny v pondělí 9. srpna, kdy začínáme zkoušet novou inscenaci Prolomit vlny v režii našeho uměleckého šéfa Pavla Kheka."

Čtěte také

Divadelní zkoušky budou mít herci teď v srpnu ve studiu Beseda.
„Protože nám na hlavní scéně momentálně probíhá velká rekonstrukce sociálních zařízení, která potrvá celé léto a dokonce i přes září."

V divadle Drak se herci vrací na jeviště 23. srpna.

„Letos jsme to měli trošku specifické v tom, že jsme ještě v červenci hráli na několika festivalech. A stejně tak jsme se vlastně teď čerstvě vrátili z Jiráskova Hronova, kde jsme uvedli dvě představení Bílého tesáka a jedno představení inscenace A do třetice všeho," říká ředitel hradeckého Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Čtěte také

Herci tak prý mají letošní léto trochu nabitější než obvykle.
„A ještě v srpnu také jedeme na festival Letní Letná v Praze, kde budeme hrát inscenaci Do hajan!, kterou budeme také uvádět ještě v Kladně. Tím trošku nahrazujeme dlouhou koronavirovou pauzu, kterou jsme měli."

Divadlo Drak má na novou sezonu naplánované 3 premiéry.
„Na začátku listopadu bude mít premiéru inscenace Slož si. Potom tady budeme mít hostujícího režiséra Filipa Homolu z Naivního divadla v Liberci. Ten zde bude zkoušet inscenaci Expedice, můj milostný příběh. Ta bude mít premiéru koncem února 2022."

Třetí premiérou bude Antigona určená pro náctileté a středoškoláky.

Spustit audio

Související