Chcete zažít cestu do pravěku? V archeoparku ve Všestarech se vám to podaří díky moderní aplikaci

Virtuální prohlídka Archeoparku ve Všestarech je součástí aplikace Visit.More
Virtuální prohlídka Archeoparku ve Všestarech je součástí aplikace Visit.More

Až do mladší doby kamenné vás v Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové přenese moderní aplikace s rozšířenou realitou. Při exkurzi do pravěké vesnice se můžete těšit na seznámení s tehdejším způsobem života i na setkání s mamutem. 

Unikátní aplikace Visit More umožňuje zábavnou formou seznámit se detailněji s životem v době neolitu.

Virtuální prohlídka Archeoparku ve Všestarech je součástí aplikace Visit.More

„Především děti si tak odnesou cenné informace o tom, jak by pravděpodobně vypadal jejich dům, co by nosily na sobě, co by jedly, jaká domácí zvířata by chovaly. Dnešní generace je zvyklá používat mobilní telefony nejen k zábavě, ale i k vyhledávání informací. Archeopark tak pro ně nyní spojuje příjemné s užitečným," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán z ČSSD.

Exkurze do pravěké vesnice nově slibuje i virtuální setkání s mamutem

„Propojení moderních technologií s návštěvou vesnice rozšiřuje vzdělávací rozměr objektu. Návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké by to bylo žít v mladší době kamenné zhruba před sedmi až deseti tisíci lety," vysvětlil Radomír Tichý z Centra experimentální archeologie při Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

„Za vytvoření této aplikace kraj zaplatil 500 tisíc korun. Považuji to za významný projekt v rámci cestovního ruchu, který přiláká další návštěvníky do archeoparku. Jsem rád, že se nám daří takto moderně sbírat a zachovat data pro další generace. Momentálně ještě dokončujeme další virtuální realitu, návštěvníci se mohou těšit na Braunův Betlém," okomentoval radní Pavel Hečko, odpovědný za oblast regionálního rozvoje a cestovního ruchu.

Aplikaci připravila společnost More is More, která má za sebou již úspěšnou realizaci rozšířené reality barokního hospitálu v Kuksu.

Naplánovat cestu do pravěku a získat víc informací je možné na www.archeoparkvsestary.cz

„Při vývoji aplikace jsme chtěli, aby byla hlavně jednoduchá a autentická. Máme zkušenosti z Kuksu, kde si rozšířenou realitu stáhlo už více jak dva tisíce lidí," řekl výkonný ředitel z More is More Jiří Forejt.

Aplikace Visit More je ke stažení zdarma pro všechny návštěvníky, funguje pouze v archeoparku. Doplňuje tak zážitkový program objektu, mimo jiné ukázky dobových řemesel, obyčejů, architektury a podobně.

Spustit audio
autoři: Václav Pilný, Milan Baják|zdroj: Krajský úřad Královéhradeckého kraje

Související