Četba z knihy Leoše Šimánka Havajské ostrovy: Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří

2. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Havajské ostrovy - z knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Český rozhlas Hradec Králové pro vás připravil na prázdniny pětidílnou četbu na pokračování z úžasné knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka s názvem Havajské ostrovy: Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří. 

Cestovatel Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokrát si však pro toto souostroví udělal hodně času.

Čtěte také

S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, nýbrž i v zimě.

S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji svých pár týdnů dovolené, těžko dostane.

Šimánkovi byli uchváceni překrásnými zátokami lemovanými kokosovými palmami s blankytně modrou či tyrkysově zelenou vodou, plážemi s pískem všech možných barev - od oslnivě bílého, zlatavě žlutého, cihlově červeného nebo zelenkavého až po černého jako uhel.

Havajské ostrovy - z knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Putovali podél pobřeží s příkrými horami porostlými bujnou vegetací, údolími, do kterých padají nesčetné vodopády až k ústím řek a potoků, kde vysoké vlny útočí na pobřežní skaliska.

To vše vás čeká v pětidílné četbě na pokračování k knihy Leoše Šimánka s názvem Havajské ostrovy, kterou pro vás připravil Český rozhlas Hradec Králové.

Rozhodně se máte na co těšit!

autoři: Leoš Šimánek , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser