SERIÁL

Četba z knihy Leoše Šimánka Havajské ostrovy: Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Havajské ostrovy - z knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Český rozhlas Hradec Králové pro vás připravil na prázdniny pětidílnou četbu na pokračování z úžasné knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka s názvem Havajské ostrovy: Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří. 

Cestovatel Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokrát si však pro toto souostroví udělal hodně času.

S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, nýbrž i v zimě.

S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji svých pár týdnů dovolené, těžko dostane.

Šimánkovi byli uchváceni překrásnými zátokami lemovanými kokosovými palmami s blankytně modrou či tyrkysově zelenou vodou, plážemi s pískem všech možných barev - od oslnivě bílého, zlatavě žlutého, cihlově červeného nebo zelenkavého až po černého jako uhel.

Havajské ostrovy - z knihy cestovatele a dobrodruha Leoše Šimánka

Putovali podél pobřeží s příkrými horami porostlými bujnou vegetací, údolími, do kterých padají nesčetné vodopády až k ústím řek a potoků, kde vysoké vlny útočí na pobřežní skaliska.

To vše vás čeká v pětidílné četbě na pokračování k knihy Leoše Šimánka s názvem Havajské ostrovy, kterou pro vás připravil Český rozhlas Hradec Králové.

Rozhodně se máte na co těšit!

Spustit audio
autoři: Leoš Šimánek , baj

Související