Cestovateli Oldřichu Šlegrovi se změnil život, když skončil na vozíku: Je to jen další úžasná etapa
Po nešťastném pádu na schodech skončil cestovatel a fotograf Oldřich Šlegr na invalidním vozíku a dobrodružné výpravy do světa musely jít stranou. Olda je ale i tak optimisticky naladěný a jak sám říká, přijal tento úraz jako další etapu svého života. Jeho neobyčejný příběh natočila ve Dvoře Králové nad Labem redaktorka Lada Klokočníková.
Oldřich Šlegr má svět procestovaný pořádně. Devětkrát Nepál, Tibet a další místa v Asii, Jižní Amerika, Kamčatka nebo Grónsko - máme pokračovat? Hodně zajímavé jsou zážitky muže, který umí i poutavě vyprávět. Někteří možná znají Oldu i jako výtečného fotografa. V roce 2002 získal například zvláštní cenu World Adventure Photo.
Čtěte také
Kvůli nešťastné nehodě je ovšem Oldřich Šlegr už několik let na vozíku. Navzdory handicapu je ale vystudovaný typograf stále aktivní, což jistě dobře poznáte i z našeho velice příjemného rozhovoru, který jsme zaznamenali ve Dvoře Králové nad Labem.
První, co vás při poslechu zaujme bude asi hlas. Přesněji barva, sytost a síla hlasu. A možná budete mít stejný pocit, jako když jste slyšeli inspektora Kojaka nebo komisaře Moulina. Muž s hlasem nesmírně podobným hlasu herce Miroslava Moravce. Oldřicha Šlegra ze Dvora Králové nad Labem si můžete se slavným dabérem klidně splést.
Na pořadu, který pro vás zaznamenala Lada Klokočníková, dále spolupracovali mistr zvuku Tomáš Hroch a dramaturg Jaroslav Pokorný. Celý rozhovor je k poslechu v našem audioarchivu.
(Další díl nového projektu Českého rozhlasu Hradec Králové s názvem: Neobyčejné příběhy obyčejných lidí)
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.