Český rozhlas Hradec Králové na folklórním festivalu v Lázních Bělohrad

1. červenec 2012

Český rozhlas Hradec Králové byl mediálním partnerem 38. mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou, který se konal od 14. do 17. června 2012 v Lázních Bělohrad.

Domácí i zahraniční soubory, skvělá organizace i atmosféra a přízeň počasí - tak by se dal charakterizovat letošní ročník.

Folklórní festival v Lázních Bělohrad

Atmosféru závěrečného dne zaznamenala i Lada Klokočníková, která vám ji přiblíží v nedělním magazínu ŠARM - o životním stylu v rubrice S Šarmem do společnosti.

Dozvíte se, jak se rodí láska k folklóru a také, jak se daří udržovat tradice v různých místech republiky.

Poslouchejte magazín ŠARM v neděli 1. července 2012 po 11 hodině.

Dozvíte se také, jak prožije léto zpěvačka Míša Nosková, Zdena Kabourková přiblíží novou metodu léčby cukrovky a chybět nebude ani návrhářka Jitka Šedová a její módní trendy léta.

autor: KLO
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.