Asijská kuchyně: Dušené mleté maso s rýžovými nudlemi

Japonsko a sushi, Thajsko a nudle, Indie a rýže. Skoro ke každé zemi si představíte něco typického pro její kuchyni. Asijská kuchyně však není jen o nudlích a rýži. Je také o rýžových nudlích!

Že jste ještě nejedli rýžové nudle? Chyba! Jsou nejen chutné, ale i zdravé. Rýžové nudle se vyrábějí jen z vody a rýžové mouky, připravují se pouze 3-5 minut a jsou často používané jako příloha k asijským jídlům. Po krátkém varu se mohou smažit. Dají se využít rovněž jako zavářka do asijských polévek.

Rýžové nudle jsou spolu se zeleninou, nebo masem opravdu snadno připravitelným pokrmem a můžete s nimi kouzlit a udělat si různé „oficiální“ recepty, ale i recepty, kde využijete svou kreativitu a nápady.

Co budete potřebovat na dnešní recept (pro 4 osoby):

Suroviny:
2 mrkve
1 svazek lahůdkové cibulky
200 g sójových klíčků (třeba i z konzervy)
200 g rýžových nudlí
2 lžíce oleje
400 g mletého masa
sůl
pepř
sójová omáčka
sezamový olej

Postup přípravy dušeného mletého masa s rýžovými nudlemi (asi 25 minut):

1. Oloupanou mrkev nahrubo nastrouháme. Cibulky očistíme, omyjeme a nakrájíme našikmo na kousky dlouhé asi 5 cm.

Rýžové nudle

2. Klíčky necháme okapat. Nudle nalámeme na menší kusy. Přelijeme je vroucí vodou a necháme 2 minuty stát. Poté vodu slijeme.

3. Olej rozehřejeme v pánvi wok nebo v jiné pánvi s vyšším okrajem. Mleté maso v něm za stálého míchání důkladně opečeme, podusíme a vyjmeme.

4. Cibulky podusíme ve vypečeném tuku, přidáme mrkev a sójové klíčky a vše krátce společně podusíme. Přidáme mleté maso a nudle a dusíme dalších 5 minut.

5. Pokrm podle chuti osolíme, opepříme, přidáme sójovou omáčku a sezamový olej a můžeme podávat.

Přejeme vám dobrou chuť!

autor: Zdeňka Kabourková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.