Východní Čechy z nebe. Pojďte se podívat, kam určitě budete chtít jet příště na dovolenou!

Hradec Králové z nebe. Pojďte se podívat, kam určitě budete chtít jet příště na dovolenou!

19. květen 2020
Předchozí díl
Následující díl

S pomocí moderních technologií můžeme navštívit i z tepla domova nejrůznější kouty naší krásné země. Je dobré se připravit na výlety a dovolenou už teď. A vědět, která místa budete chtít vidět zblízka a poznat na vlastní oči.

Proletíme se spolu nad Hradcem Králové a představíme vám unikátní projekt CBS Nakladatelství z názvem Česko z nebe, který nabízí díky fotografickým knížkám pohled na Českou republiku z ptačí perspektivy. A to je vzácný a neopakovatelný zážitek, který se ne každému poštěstí.

Zasněte se při pohledu na jedinečné snímky zachycené z kabiny letadla a poznejte metropoli Královéhradeckého kraje jinak, z nebe!

Správčický písník je rozsáhlá vodní plocha o rozloze 63,26 ha vzniklá po těžbě štěrkopísku ukončené koncem 20. století. Nachází se nedaleko obce Předměřice nad Labem

Hradec Králové je nejvýznamnějším městem regionu. Návštěvníkům nabízí návštěvu historického jádra města s dominantou gotického chrámu sv. Ducha, renesanční Bílou věží, kaplí sv. Klimenta, barokní radnicí a celou řadou secesních budov.

Proleťte se nad městem Hradec Králové z pohodlí domova. Je to město plné zajímavostí.

Hradec Králové (německy Königgrätz; latinsky Hradecz Reginae) leží na soutoku Labe s Orlicí a je součástí hradecko-pardubické aglomerace.

Ve středověku šlo o věnné město českých královen a této době vděčí za gotickou katedrálu sv. Ducha na svém Velkém náměstí, která dnes vedle Bílé věže a Staré radnice patří mezi městské dominanty.

Díky zlaté éře královéhradecké architektury na začátku 20. století a díky stavbám Josefa Gočára a Jana Kotěry se Hradec Králové pyšní označením Salon republiky

Díky zlaté éře královéhradecké architektury na začátku 20. století a především díky stavbám Josefa Gočára a Jana Kotěry se město pyšní označením Salon republiky.

Věříme, že tyto pohledy ve vás zanechají stejný zážitek jako letci, kterému bylo dopřáno vidět "Salon republiky" z malého letadla.

Malá vodní elektrárna Labe jinak Hučák leží na stejnojmenném jezu Hučák na řece Labi v Hradci Králové. Byla budována od roku 1909 a do provozu uvedena v roce 1912

Fotografie potěší každého milovníka Hradce Králové, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se sem rád vrací nebo toho, kdo krásy naší země teprve objevuje. Může být také svědkem dnešní podoby města, ke které se bude po několika letech vracet a vzpomínat.

Společnost CBS Nakladatelství s. r. o.
se zabývá podporou a rozvojem regionů. Již více jak 15 let přichází na trh s jedinečnými produkty, které lidem přibližují jejich okolí, ale i vzdálenější místa netradičním a zajímavým způsobem. Jedním z projektů je edice Česko z nebe, která postupně představuje jednotlivé okresy z ptačí perspektivy. Edice bude obsahovat necelých 70 knih.

autor: baj | zdroj: Společnost CBS Nakladatelství s. r. o.
Spustit audio

Související