Vladimír Růžička a Tomáš Martinec budou společně trénovat A tým hokejového Mountfieldu HK

23. říjen 2019 15:32
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vladimír Růžička

Představenstvo hokejového klubu Mountfield HK se dne 23. října 2019 usneslo, že A-tým povedou nově dva rovnocenní hlavní trenéři Tomáš Martinec a Vladimír Růžička. První jmenovaný tak ve své funkci zůstává, nově může využít zkušeností bývalého reprezentačního kouče, se kterým bude v Hradci Králové spolupracovat.

Čtěte také

Mountfield HK odehrál v letošním ročníku Tipsport extraligy 13 duelů se ziskem 20 bodů a vyrovnaným skóre 38:38. Vedení klubu před časem avizovalo nespokojenost s hrou týmu a jeho výsledky a začalo vzniklou situaci řešit. Výsledkem je změna na postu hlavního trenéra, který budou zastávat dvě osoby - Tomáš Martinec a Vladimír Růžička.

Na obou trenérech nyní je, aby se domluvili na vizi, kterou se bude mužstvo ubírat. Zároveň spolu budou řešit skladbu realizačního týmu. Vedení klubu pevně věří, že tato změna povede ke zlepšení herního projevu a lepším výsledkům. Oba muži by se měli na hradeckou střídačku postavit poprvé v pátečním utkání na ledě Vítkovic.

Hokejista Petr Zámorský v dresu klubu Mountfield HK, a.s.

Změnu v trenérském štábu komentuje prezident klubu a předseda představenstva Miroslav Schön.

„Spoléhám se na pracovitost, loajalitu a oddanost klubu v osobě Tomáše Martince, doplněnou talentem a obrovskou zkušeností Vládi Růžičky. Domnívám se, že jsme vytvořili nejsilnější trenérský tandem v extralize. Věřím, že budoucnost potvrdí správnost tohoto rozhodnutí," říká Miroslav Schön s tím, že aktuálně se dolaďují podmínky smlouvy a do jejího podepsání není záležitost uzavřena.

autoři: Tomáš Borovec , baj | zdroje: Mountfield HK , a.s.
Spustit audio

Související