VIDEO: Pronásledování opilého „neřidiče“ ve Špindlerově Mlýně, centrem ujížděl téměř stopadesátkou

22. červenec 2021

V úterý 20. července ve 20. hodin policistům ze Špindlerova Mlýna telefonicky oznámil muž, že zřejmě dvě osoby pod vlivem alkoholu opustily jeden místní hotel v zeleném vozidle Nissan Teranno. 

Policisté reagovali neprodleně na oznámení tím, že se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat.

Čtěte také

Vysokou rychlostí téměř 150 km/h. projelo kolem místního aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo celkem dost lidí. Poté dostalo smyk, vyletělo mimo vozovku a následně tam narazilo do stromu.

Po nárazu bylo vymrštěno zpět na komunikaci a samovolně pokračovalo, než řidič vozidlo zabrzdil. Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění.

Policisté zajistili 29letého řidiče, který není držitelem řidičského oprávnění a jeho 28letého spolujezdce, oba pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 1,10 promile alkoholu v dechu, test na drogy měl pozitivní.

Pronásledování opilého "neřidiče" ve Špindlerově Mlýně

Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, vyhověl. Jakmile pominuly důvody zajištění, mužům byla pouta odňata.

Při dopravní nehodě nedošlo k vážnému zranění a případ šetří dopravní policisté z Trutnova.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...