VIDEO: Pronásledování opilého „neřidiče“ ve Špindlerově Mlýně, centrem ujížděl téměř stopadesátkou

22. červenec 2021

V úterý 20. července ve 20. hodin policistům ze Špindlerova Mlýna telefonicky oznámil muž, že zřejmě dvě osoby pod vlivem alkoholu opustily jeden místní hotel v zeleném vozidle Nissan Teranno. 

Policisté reagovali neprodleně na oznámení tím, že se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat.

Čtěte také

Vysokou rychlostí téměř 150 km/h. projelo kolem místního aquaparku, kde se v tu dobu pohybovalo celkem dost lidí. Poté dostalo smyk, vyletělo mimo vozovku a následně tam narazilo do stromu.

Po nárazu bylo vymrštěno zpět na komunikaci a samovolně pokračovalo, než řidič vozidlo zabrzdil. Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění.

Policisté zajistili 29letého řidiče, který není držitelem řidičského oprávnění a jeho 28letého spolujezdce, oba pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 1,10 promile alkoholu v dechu, test na drogy měl pozitivní.

Pronásledování opilého "neřidiče" ve Špindlerově Mlýně

Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, vyhověl. Jakmile pominuly důvody zajištění, mužům byla pouta odňata.

Při dopravní nehodě nedošlo k vážnému zranění a případ šetří dopravní policisté z Trutnova.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky

Související

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.