VIDEO: Kličkování na vozovce. V Červeném Kostelci ujížděl na babetě opilý muž policistům

14. duben 2021

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedoucí na mopedu, která v Červeném Kostelci na Náchodsku kličkovala po silnici v ulici Strmá. S použitím výstražných světel a nápisu STOP ji vyzvali k zastavení. 

Před křižovatkou ulic B. Němcové a Náchodská babetista zastavil, ale vzápětí začal ujíždět. Vydal se po ulici Náchodská, dále různými uličkami, kde projel i jednosměrkou a nakonec ztratil orientaci, najel do areálu jedné firmy, kde kvůli plotu již nemohl dále pokračovat. Z babety seskočil a chtěl se dát na útěk.

V Červeném Kostelci ujížděl na babetě opilý muž policistům

Neměl však kam, tak se zastavil, zvedl ruce nad hlavu a začal s hlídkou spolupracovat. Policisté, ačkoliv muž u sebe neměl žádné doklady, ho ztotožnili jako 25letého muže z Policka. Když ho podrobili dechové zkoušce, přístroj ukázal více jak 2 promile alkoholu v dechu.

Čtěte také

Z následného šetření vyplynulo, že muž před jízdou vypil 5 piv a přibližně 3 dcl tvrdého alkoholu a že není držitelem žádného řidičského oprávnění. V rejstříku trestů má již tři záznamy o uložení zákazu řízení všech motorových vozidel, kdy poslední z nich vypršel na podzim loňského roku.

Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzen až k ročnímu vězení.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...