VIDEO: Přes vesnice stodevadesátkou! Muž se zákazem řízení ujížděl v noci na Trutnovsku policistům

3. listopad 2020 13:19

Ve čtvrtek 29. října ve dvě hodiny ráno se hlídka dvorských policistů při své běžné činnosti rozhodla v části Dvora Králové nad Labem - Zboží zastavit ke kontrole osobní vozidlo značky VW Passat. 

Čtěte také

Na majáku s nápisem STOP vyzvala řidiče k zastavení. Ten však zareagoval šlápnutím na plyn a začal hlídce ujíždět směrem na Choustníkovo Hradiště, dále na Kuks, Heřmanice, kdy se řítil rychlostí okolo 190 km/h.

Pravděpodobně, když mu došlo, že policistům neujede, tak najednou zpomalil a jel 40km/h i mimo obec. Po necelých deseti kilometrech ujíždění v polovině obce Hořenice zastavil a na výzvu z vozidla vystoupil.

Dvaačtyřicetiletý muž se policistům přiznal, že má platný zákaz řízení, což jim potvrdila i evidence.

Čtěte také

Dvouletý zákaz řízení, který měl vypršet v lednu 2021, mu mimo jiné udělil Okresní soud v Trutnově za řízení pod vlivem pervitinu.

Muž policistům není neznámý, protože v minulosti už se několikrát pokoušel ujet a museli ho pronásledovat.

Muž je důvodně podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Policisté budou navíc zjišťovat, zda neporušil vládní nařízení, když byl mimo bydliště v době zákazu vycházení a navíc, zda použil vozidlo s vědomím majitele.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky

Související