VIDEO: Broumovskému kostelu pomůže Víla Anděla. V benefičním dětském videoklipu zpívá první koledu

16. prosinec 2021

Na opravu kostela sv. Petra a Pavla v Broumově přispěje benefiční dětský videoklip PRVNÍ BROUMOVSKÁ KOLEDA VÍLY ANDĚLY. Ani její kouzelná vílí a andělská moc nestačila na to, aby se děti ze ZŠ na Broumovsku mohly v kostele sejít na první adventní neděli a společně natočit videoklip se Zimní písničkou Víly Anděly.

Koledu se děti naučily z CD a zpěvníku Písničky z broumovského dolíku, jejichž autorkou je učitelka, spisovatelka a muzikantka Eva Kroupová.

Čtěte také

Partneři projektu zdoliku.cz, Farnost Broumov, Gymnázium a ZUŠ Broumov, kapela Prima Jazz Band a hlavně děti to nechtěli vzdát, a tak je benefiční videoklip na světě. Jen vypadá trochu jinak, než jak se původně plánovalo. A možná je o to kouzelnější.

Když už se děti nemohly sejít k natáčení, namalovaly pro klip na 500 obrázků andělů a andělek a studenti gymnázia z nich na první adventní neděli vytvořili symbolický obrazový řetěz, který obepnul celý broumovský kostel sv. Petra a Pavla. Zrovna přálo počasí, kostel byl krásně zasněžený a uvnitř, kde kostelní lavice také zdobily obrázky děti, se tou dobou natáčel videoklip.

Oprava kostela sv. Petra a Pavla v Broumově

Nahráli ho tedy jen v úzkém kruhu muzikanti Prima Jazz Bandu a sbor ZUŠ Broumov pod vedením ředitele Štěpána Přibyla.

Čtěte také

Videoklip PRVNÍ BROUMOVSKÁ KOLEDA VÍLY ANDĚLY, který zahájil veřejnou sbírku na opravu broumovského kostela sv. Petra a Pavla, měl on-line premiéru na třetí adventní neděli. A teď se šíří osobním sdílením a pomáhá. Dopřejte si také úžasnou energii videoklipu Víly Anděly.

Česká televize také o videoklipu natočila reportáž, kterou můžete vidět na Déčku v neděli 19. prosince 2021 v 18:40 hodin.

autoři: Romana Joudalová , baj

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser