Václav Souček: Podobenství
Hrací kostka nad pražskou Harfou, sídlo a.s. Sazka se ocitlo ve stavu nouze. O maso na kosti se perou věřitelé, továrna na sny požádala o pozastavení loterií, podnik nemá z čeho vyplatit rekordní jackpot, insolvenční správce je ve střehu, valná hromada na prášky a velký šéf zaujal pozici střelce, ležícího v pracovní neschopnosti.
Zaměstnanci vyhlásili stávkovou pohotovost, bojí se o práci a o své vklady v podnikovém spoření. Že by drobná ukázka spanilé budoucnosti České republiky? Insolvence, dluhy, krize, úpadek, nucená správa... Ostatně, nucená správa tu už párkrát byla. Jednou se jí říkalo protektorát a podruhé "internacionální pomoc".
Jen by tentokrát proběhl ten neslavný akt v kapitalizované podobě...
Publicista Václav Souček glosuje současné kulturní, společenské i politické dění na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové. Slyšet je můžete od pondělí do soboty v 8:20 hodin.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.