Václav Souček: Otevřené (US Open)

Vítěz singlového juniorského turnaje US Open Jonáš Forejtek
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítěz singlového juniorského turnaje US Open Jonáš Forejtek

Hodně se bavíme při košíkové, kde se našim daří nevídaně. Ale je příjemné vrátit se k pohlednému tenisu na US Open, třebaže jsme nesklízeli plnou náruč úspěchů, jak bylo zvykem. Nicméně naplno září juniorský titul Jonáše Forejtka, a svítí dílčí výsledky našich ženských nadějí. 

Za zmínku stojí drobné, dolary penalizované excesy Kyrgiose a Medvěděva, zlostně zničené rakety, a podíl obecenstva.

Amerika fandí „bílému sportu“ barevněji, než distingované publikum Wimbledonu, nevyhýbá se projevům nelibosti, ani brutálnímu nadšení. Obliba pomáhá jistým procentem i jinak; rozhodčí toleruje prodlevy při servisu.

Rafael Nadal s trofejí pro vítěze US Open

Mária Šarapovová se prochází až daleko za dvorec, aby se rozvážně vrátila, hvězdná Serena Wiliamsová potřebuje zklidnit dech a nabrat sílu po extrémnějších přesunech po kurtu. Nicméně úklona ke kolenům za nezlomnou vůli vítězit!

Odborní experti připodotkli mírný ústup některých fenoménů, nicméně Rafael Nadal se položil na dvorec obličejem k nebi po svém devatenáctém (!) titulu. Tak žádný strach - odchody ze scény hlášeny nejsou, zato nové tváře se řádně zviditelnily.

Spustit audio

Související