Václav Souček: Infekt

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Britské referendum
0:00
/
0:00

Infektologie je obor medicíny, zabývající se studiem, diagnózami a léčbou infekčních nemocí. Tak praví poučený zdroj této informace, Wikipedie. Témuž zdroji z důvodů masívní infekce hrozilo, že zmizí z nekonečné mapy zdrojů, tedy z internetu. 

Infekt se rád zahnízdí, například jako známá, neléčená „rýmička“. Umí se rozvinout v chronickou rýmu, v alergii na kdeco a kdekoho, v zánět nosohltanu, obličejových dutin, cest dýchacích, v zánět středoušní, v zánět trojklanného nervu… doplňte dle vlastních zkušeností.

Aktuálně jsme se stali svědky rozvinutého infektu anglického stylu demokracie. V noblesní formě, podobné hustému, dlouhé roky stříhanému a opečovávanému trávníku, došlo na vůli lidu, na referendum.

Referendum (ilustrační obrázek)

Nerovnoměrná míra informací dovedla referendum ke statistickému výsledku, v tradiční formě anglické představy demokracie k závaznému rozhodnutí.

Leč vžilo se i to, že demokracie je především trvalá debata, polemika, diskuze. Proto ony spory, hádky, výpady, kontroverze, posuny termínů rozvodu od stolu a lože s partnerskou Evropskou unií.

Našinec si není jistý výsledkem. V tom bezradném tápání mu odleví hláška chlapíka u trafiky nad novinami v ruce: „Nojo, no. U nás se zase rozjely spalničky.“

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio