Václav Souček: Čas

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Letní čas byl v Česku zaveden v roce 1979.
0:00
/
0:00

Má to tak někdo starosti - mudrovali nespavci vyššího věku nad přesložitými úvahami o střídání letního a zimního času. A hle - Evropský parlament už rozhodl za nás: v roce 2021 zruší střídání letního a zimního času, ale nesouhlasí s tím, aby si o ponechání toho kterého času rozhodl každý stát po svém. 

Ani v rozvážné debatě širokého rodinného kruhu jsme se neshodli, co by bylo správnější. My starší jsme se uchylovali k názoru nebožtíka pekaře Pecky s odkazem na zdravý selský rozum, mladší generace odvrátila zraky a palce ke svým mobilům, a kdosi z nich utrousil, že kdyby měl platit boží čas, tak by to „bylo bóží“. Zejména tento výrok znovu zaujal; v následném debatním kolečku vyšlo najevo, že si vlastně nikdo z nás jasně nepamatuje, který z těch časů původně platil.

Polemika zato přivolala z paměti dávný vtípek, dvojsmyslné přátelské pozdravení: „To je čas, sousede, blbej, viďte?“

autoři: Václav Souček , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser