V náchodských mateřských školách se nezahálí. Šijí roušky, uklízí a chystají pro děti překvapení

26. březen 2020

Ani v těchto dnech se v náchodských mateřských školách nezahálí. „V jedné se tvoří, v druhé se šijí roušky, jinde se uklízí. Každá to pojala jinak, každá skvěle a já jsem na ně tak moc pyšná,“ zhodnotila aktuální atmosféru v náchodských mateřských školách Mgr. Iveta Lukešová, vedoucí odboru školství MěÚ Náchod.

MŠ Březinova
je v tuto chvíli sice bez dětí, ale zaměstnanci školky na své děti i rodiče myslí neustále.

Čtěte také

Připravili pro ně tašky s překvapením, které rozvěsili na plotě zahrady.

V tašce děti najdou omalovánku, pohádku „14 klíčů jara“, grafomotorický a pracovní list, šablonu na vyrábění – klíče k jaru, kolečka na slepení housenky podle návodu, zelený papír na vytvoření jarní výzdoby na stoleček podle vzoru.

V tašce je vložena i šitá dětská rouška a nezbytná dobrůtka – bonbónky + vzkaz pro děti: Společně s rodiči hezky tvořte a my vám nachystáme na příští týden další překvápko.

V náchodských mateřských školách se nezahálí - MŠ Březinova

MŠ Myslbekova
se změnila na šicí dílnu. Přestože ani v této mateřské škole děti nenajdete, tak se tu rozhodně nezahálí.

V náchodských mateřských školách se nezahálí - MŠ Myslbekova

Pedagogičtí i provozní zaměstnanci zasedli ke strojům a k dnešnímu dni ušili 650 roušek, některé jsou k dispozici v náchodském Hotelu Hynek a 250 roušek poslali zdravotníkům do nemocnice.

Všichni už se těší, až vrčení šicích strojů vymění za smích dětí.

MŠ Havlíčkova
se bez dětí pustila do velkého úklidu. A berou to opravdu od sklepa až po půdu. Třídí, spravují, leští, smýčí.

To budou děti koukat, až se vrátí zpět do svých tříd.

MŠ Alšova
zajišťuje provoz pro děti zaměstnaných rodičů a postarala se i o děti z uzavřených mateřských škol.

V náchodských mateřských školách se nezahálí - MŠ Alšova

Nejoblíbenější námětovou hrou se stala hra na lékaře a záchranáře, děti sází a vysévají květiny, zažívají pohodový pobyt venku na školní zahradě, ale především v lesoparku Montace.

Zaměstnanci se snaží se zachovat běžný rytmus mateřské školy, který obohacují pestrou nabídkovou činností, aby se všechny děti cítily dobře a pohodově, i přestože se jim do školkového života vloudily roušky, měření teploty, neustálé mytí a dezinfikování rukou.

autor: baj | zdroj: MěÚ Náchod
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...