V korunách borového lesa v Hradci Králové se projdete ojedinělou síťovou stezkou „Na větvi“

V městských lesích v Hradci Králové se otevírá unikátní hřiště v korunách stromů
V městských lesích v Hradci Králové se otevírá unikátní hřiště v korunách stromů

V městských lesích v Hradci Králové finišují poslední úpravy před otevřením unikátního hřiště v korunách stromů. Nový sportovně rekreačním park dostal příznačný název „Na větvi“. 

„Něco podobného v Čechách nenajdete. Mysleli jsme na široké spektrum návštěvníků, od rodin s dětmi po seniory. Park tu bude pro všechny, kdo chtějí v přírodě relaxovat aktivním způsobem,“ říká autor projektu a provozovatel Petr Smola.

V městských lesích v Hradci Králové je v provozu nová atrakce. Jmenuje se Na větvi

Park Na větvi tvoří unikátní soustava tří síťových hřišť zavěšených v korunách stromů ve výšce od 4 do 5 metrů. Hřiště fungují jako visuté trampolíny, které jsou propojeny výškovými lávkami. Pohybová atrakce je natolik bezpečná, že na rozdíl od klasických lanových center nevyžaduje žádné osobní lanové jištění.

Stezka korunami stromů v Krkonoších vás jako jediná dostane přímo z půdy až nad stromy

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku

Vezmeme do Krkonoš, kde je na začátku prázdnin v plném proudu letošní letní turistická sezóna. Navíc s novým turistickým magnetem a lákadlem pro návštěvníky hor.

„V současné době probíhají poslední testy a certifikace. Když jsme na hřiště zkušebně pustili několik známých s dětmi, jejich první reakce byla úžasná,“ popisuje Petr Smola.

Nové sportoviště se nachází v městském lese poblíž Malšovic, Nového Hradce a Moravského Předměstí. Z celkových nákladů, které činily více než 5,5 milionu korun, hradilo takřka 2,5 milionu korun Ministerstvo pro místní rozvoj a zbylou část hradecký stavitel Petr Smola.

„Věřím, že uděláme radost spoustě lidí, kteří ocení atraktivní prostředí korun stromů a možnost pohybového vyžití v přírodě,“ vysvětluje autor projektu Petr Smola.

Program Dětského dne a slavnostního otevření:
9:00 Otevřena síťová atrakce a info stánek (prodej vstupenek, výdej herních karet)
13:00 Slavnostní zahájení provozu parku Na Větvi
13:10 Úvodní vystoupení mažoretek
13:15 Začátek provozu soutěžních stanovišť pro děti
15:00 Druhé vystoupení mažoretek
16:30 Ukončení soutěže pro děti, vyhlášení výsledků

Sportovně rekreační park Na Větvi bude otevřen celoročně spolu s dostupným občerstvením. Sportoviště bylo vytvořeno převážně z přírodních materiálů, aby byl zachován ráz lesa, a dodavatelé vybíráni s ohledem na dodržení minimální ekologické stopy.

V městských lesích v Hradci Králové je v provozu nová atrakce. Jmenuje se Na větvi

Slavnostní otevření parku bude součástí Dětského dne v sobotu 1. června 2019 a začne od 13 hodin.

„Rád bych pozval všechny Hradečáky i s dětmi nebo vnoučaty, kteří mají rádi pohyb a aktivně tráví volný čas, aby za námi přišli. Nejenom, že si budou moci mezi prvními zkusit tuhle zábavnou novinku, ale připraven je i bohatý doprovodný program,“ uzavírá Petr Smola.

K novému sportovně rekreačnímu areálu se návštěvníci dostanou autobusem č. 9, který je zaveze na zastávku Zděná bouda. Odtud je nové hřiště dobře dostupné pěšky, na kole či autem.

Spustit audio
autor: Milan Baják|zdroj: Navimedia s.r.o.

Související