V Hradci Králové otevřeli nové koupaliště za 350 milionů korun

21. květen 2010

Radnice Hradce Králové oficiálně otevřela nové venkovní koupaliště. Město dosud žádné nemělo a obyvatelé museli jezdit do menších měst v okolí či využívat nedaleké písníky. Stavba koupaliště je největší současnou investicí města. První lidé se budou moci vykoupat v pátek 21. května 2010. Koupaliště vzniklo u Všesportovního fotbalového stadionu v Malšovicích a nese název Flošna. Celková kapacita je přes 1700 lidí. Milovníci vodních radovánek v areálu najdou tři vodní plochy, a to padesátimetrový plavecký bazén s pěti drahami, rekreační a dětský bazén. Doprovodné atrakce pro děti a tobogány doplňují celý areál. Investice za 350 miliónů korun bude muset být podle zástupců města finančně podporována. Při slavnostním otevření areálu naročila reportáž redaktorka Eva Boudová.

Součástí areálu je objekt s saunami, vířivkou, parní kabinou, menším oddechovým bazénkem, masážemi a dalšími takzvanými wellness službami. V budově je i restaurace s bowlingem a squashovými kurty. Na terase budovy bude místo pro slunění, část bude vyhrazena pro nudisty.
Základné celodenní vstupné bude pro dospělého 90 korun, děti, studenti a lidé nad 60 let zaplatí 50 korun. Slevy budou při platbě městskou kartou či prostřednictvím čipových hodinek. Slevy budou mít i rodiny s dětmi. V ceně vstupného jsou také tobogány a skluzavky.
Koupaliště bude otevřené v letní sezoně od května do září od 9:00 do 21:00. Koupání bude možné i v chladnějších dnech, protože voda v bazénech bude přihřívaná na přibližně 25 stupňů Celsia. Wellness studio a služby v budově budou v provozu celoročně.
Město počítá s tím, že vstupné a výnosy z prostor pronajatých pro komerční aktivity náklady na provoz koupaliště zcela nepokryjí a předpokládá, že dotace provozu z rozpočtu města bude ročně mezi šesti až deseti miliony korun.

autor: ebo
Spustit audio