Tony Joch a přátelé. Na českou folkrockovou scénu se hlásí nové jméno. Uspěje?

31. leden 2017
Regionální scéna
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tony Joch a přátelé. Na českou folkrockovou scénu se hlásí další nové jméno

Tony Joch je majitel zajímavého hlasu a svitavský zpěvák a kytarista. Hudbě se věnuje od dětství, ale koncertní činnosti jen několik málo let. Tento strojař si v posledních letech plní své hudební sny. Nejenže se mu daří koncertovat na různých festivalech a v klubech po celé České republice. Ale na konci roku 2016 natočil i duet se zpěvákem brněnské skupiny Kamelot Romanem Horkým.

Antonín "Tony" Joch je zpěvák, autor textů i hudby svých písní. Muzikant, který se narodil ve znamení Lva roku 1977 ve východočeském městě Svitavy. Právě v tomto městě s muzikou začínal.

Později přišlo první hraní na podiích, která znamenají svět.

Zatím ovšem vždy pouze jako interpret písní jiných autorů například: skupina "Solitér" 1994 - 1996 a také skupina "U mapy Evropy" 1995 - 1998.

Po rozpadu obou kapel se hudbě věnoval stále, většinou jako host v jiných kapelách.

Někdy kolem roku 2014 ale nazrál čas a on začal psát své první autorské písně.

V současné době točí Antonín Joch své první autorské album. Práce na tomto debutovém albu se odehrává ve studiu Michala Vašíčka. Album bude obsahovat 10-12 skladeb. Mimo stálých členů kapely na něm účinkují i tito vážení hosté: Roman Horký, Karel Macálka, Michal Vašíček, Tomáš "Koudy" Vunderle, Vladimír Třebický a další.

Antonín "Tony" Joch nejprve avizoval vydání celého nového alba, nakonec musí zájemci vzít zavděk alespoň EP "La Dolce Vita". Pokud však bude celá deska jako první čtyři zveřejněné písničky, máme se na co těšit.

O tom, jak je těžké prosadit se na české hudební scéně jsme si s Tony Jochem povídali 30. ledna 2017 po 18. hodině v pořadu Regionální scéna.

K poslechu vás zvou sourozenci Lucie a Tomáš Peterkovi.

autoři: Tomáš Peterka , luc
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová