Své oblíbené písničky představuje ve vzpomínkovém pořadu Desky, pásky, vzpomínky Felix Slováček
Felix Slováček, vlastním jménem Antonín, absolvoval kroměřížskou konzervatoř a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. V hradeckém rozhlasovém studiu natočil vzpomínkový pořad Desky, pásky, vzpomínky, který pokládá muzikou, která ho v životě nejvíc ovlivnila.
Do jeho stálého repertoáru patří díla jak z oblasti klasické hudby, tak i jazzu a popu a jako sólový hráč získal mnoho cen na mezinárodních soutěžích.
Čtěte také
Felix byl členem mnoha orchestrů (Orchestr Karla Vlacha) a vystupoval s řadou dalších (Big Band Gustava Broma, RIAS Radio Big Band, Big Band Radio Copenhagen, WDR Big Band Köln atd.). Pravidelně se objevoval také v programech Karla Gotta.
Jako interpret vážné hudby vystupoval s mnohými známými hudebními tělesy v Čechách i v zahraničí - spolupracoval např. s European Community Chamber Orchestra, slovenskou filharmonií, drážďanskou filharmonií, symfonickým orchestrem hesenského rozhlasu a jinými.
Na svém kontě má více než 500 nahraných titulů a téměř 2 miliony prodaných zvukových nosičů.
Díly pořadu Desky, pásky, vzpomínky s Felixem Slováčkem si můžete poslechnout v našem audioarchivu.
Související
-
Hudba je především o tom, co do ní kdo dokáže ze sebe přidat, říká skvělý klavírista Matyáš Novák
Matyáš Novák je úžasný muzikant z Hradce Králové, o kterém jste určitě už slyšeli, protože tak velkých talentů se mnoho nerodí. Na klavír začal hrát už v pěti letech.
-
Divadlo mám strašně rád, ale hudba mi dává křídla, usmívá se loutkoherec a muzikant Jiří Vyšohlíd
Hudba a divadlo se prolíná celým životem loutkoherce a jazzmana Jiřího Vyšohlída. Oslavil nedávno 80. narozeniny a tak bylo na co vzpomínat.
-
Akordeon a hudba bez hranic aneb S mezinárodní kapelou Razam nejen za slovanskými Vánocemi
V posledním letošním vydání pořadu “Na cestách s Petrem Voldánem” budeme cestovat světem nejen za různými zvyky, ale také třeba hudebními žánry.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.