Střelbu v Červeném Kostelci kriminalisté vyšetřují jako vraždu. V domě byli nalezeni dva mrtví muži

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pistole od České zbrojovky (ilustrační foto)

Na linku 158 v pondělí 9. září 2019 v odpoledních hodinách před čtvrtou hodinou policisté přijali oznámení o střelbě v jednom z rodinných domů v Červeném Kostelci na Náchodsku.

Po příjezdu na místo hlídka v domě našla dvě mužská těla bez známek života. K nahlášené události okamžitě vzlétl i záchranářský vrtulník, který bohužel odletěl s prázdnou.

Na místě tragédie v jednom z rodinných domů zůstali dva mrtví muži ve věku 55 a 33 let. Kriminalisté mají podezření, že střelcem byl starší z nich. Nikdo třetí se na střelbě nepodílel, uvedla náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Podle prvotních zjištění se mohlo jednat o osobní spory mezi nalezenými muži, žádná další osoba, která by se podílela na střelbě, nebyla zjištěna.

Pistoli držel starší z mužů legálně

Podle policejní mluvčí Evy Prachařové šlo o místní občany, co se přesně stalo má ukázat až další vyšetřování. Nařízena bude soudní pitva.

Pro objasnění všech okolností tragické události nyní probíhá policejní vyšetřování, které na místě převzali kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Policie ČR - Pomáhat a chránit

Pondělní střelbu v Červeném Kostelci na Náchodsku kriminalisté vyšetřují jako vraždu.

Podle policie mohly být motivem osobní a majetkové vztahy mezi oběma muži. 

Dojde-li policie k závěru, že pachatelem byl skutečně pětapadesátiletý muž a nikdo další se na činu nepodílel, případ zřejmě odloží.

„K tomu se ale zatím nebudu vyjadřovat, nechci předjímat," dodala Eva Prachařová.

Spustit audio
autoři: Tomáš Lörincz , baj

Související