Sobotní Noční linka: Když stále něco hledáte a nemůžete najít. Kde to jenom může být?

27. únor 2021

Také vám řádí doma skřítek, který schovává věci a nebo je to vaše roztržitost? Stále hledáte klíče, mobil, brýle nebo třeba zuby? Kde to jen může být? Pokládáte si tuto otázku často a jste úspěšní v hledání? Mají vaše věci své pravidelné místo, máte nějaký pevný řád a nebo se vám nedaří vše co potřebujete uhlídat? 

Máte nějakou praktickou pomůcku na to, jak nic důležitého nezapomenout? Co zapomínáte nejčastěji vy? Co jste naposledy hledali a našli jste? Zažili jste trapnou situaci, kdy jste nemohli vyrazit ven, protože jste nemohli najít zuby?

Čtěte také

Někdy to svádíme na skřítky, kteří řádí v našich domácnostech a schovávají nám důležité věci, ale většinou je to naše roztržitost. Kam jsem to jen dal? Říkáme si, když zase hledáme peněženku, mobil, klíče od auta, od bytu, od chaty a do toho ještě nemáme brýle na dálku a na čtení a nevím co ještě všechno.

Většinou na to přijdeme až pozdě, třeba v obchodě, pokud nemáme nějaký řád nebo seznam, podle kterého postupujeme. Co nejčastěji hledáte vy a jak jste na tom?

Máte svůj systém nebo je to pro vás pohroma? Jak si zapamatovat, jestli člověk má při ruce všechno, co potřebuje? Na vaše příběhy a vyprávění se moc těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?