Sobotní Noční linka: Kdo se u vás na vesnici, v obci nebo městě, snaží o společenský život?

16. únor 2019

Kdo se stará o spolkový život ve vaší obci, vesnici, městě? Nejste to zrovna vy? Jaké jsou tam u vás spolky, organizace a co pro lidi dělají? Jste členy některého z nich? Co vám to přináší? Jaké společenské akce pořádáte a při jakých příležitostech se setkáváte? Máte rádi společnost a zábavu? Organizujete plesy, masopusty a jiné akce? Scházíte se při společenských událostech nebo i mimo ně? 

Snad v každé obci, městě je nějaký ten spolek,který se stará o veřejný kulturní, sportovní a společenský život. Jsou to většinou dobrovolníci a nadšenci, kteří organizují různé akce, pro to, aby se lidé scházeli, aby se něco dělo a nezapomínalo se na veřejný život.

Zorganizovat takové akce přitom není nic jednoduchého po finanční ani pořadatelské stránce. Lidé,kteří se do toho přesto pouští si zaslouží obdiv. Možná jste také členy některého spolku, organizace a snažíte se udržet tam u vás společenský život. Odměnou je vám radost lidí a chuť setkávat se a sdílet společné zážitky?

O setkávání a vůbec společenském životě u vás, v Noční lince s moderátorem Karlem Sladkým. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová