Šest tipů jak nejlépe spořit svým dětem má pro vás finanční expert Ing. Jindřich Nováček

7. listopad 2018

Finanční expert Ing. Jindřich Nováček v naší radioporadně na téma: Jak nejlépe spořit svým dětem? Až se budou chtít vaši potomci osamostatnit, budou vám vděční, že jste jim spořili.

Každý rodič chce dopřát svému dítěti úspěšný start do života. Může jít o finanční přilepšení, studium v zahraničí nebo vlastní bydlení. Jak nejlépe ukládat peníze, aby po 20 letech byla naspořená suma co největší?

Většině rodičů je to jasné: založíme dítěti stavební spoření, o peníze nemůžeme přijít. Ale vyplatí se stavební spoření dlouhodobě? A jaké další produkty nabízí trh? Možností, kam peníze ukládat, existuje celá řada. A výsledek spoření se může lišit až o desetitisíce korun.

Šest možností, jak spořit svým dětem:

Spořící účet v bance - jistota, při které moc nevyděláte, ale ani neproděláte.
Stavební spoření - patří mezi neojblíbenější způsob spořaní. Po šesti letech je ale dobré peníze přesunout na účty s lepším úročením.
Doplňkové penzijní spoření - umožňuje po dovršení plnoletosti vybrat třetinu naspořených peněz. Vašeho potomka tedy příliš nenastartuje.
Podílové fondy - měly by mít v rodinném portfoliu své místo, protože jsou jako stvořené pro dlouhodobý horizont.
Alternativní investice - peníze se dají zhodnotit i ve zlatě, v diamantech, umění, mincích, nemovitostech. Je ale dobré mít v daném oboru potřebné informace.
Kombinace - můžete využít kombinaci výše zmíněných možností. Nejčastější bývá společné stavební spoření spolu s podílovými fondy.

Celou radioporadnu s Ing. Jindřichem Nováčkem si můžete poslechnout v našem audio-archivu: 

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související