Řidič s kradeným autem narazil do policejního vozidla. Tři policisté jsou zraněni, viník zadržen

26. září 2018 14:51

Včera odpoledne policie na lince tísňového volání obdržela oznámení, že se okolí letiště v Hradci Králové pohybuje kradené vozidlo. Na místo ihned vyrazily policejní hlídky. Při příjezdu k letišti řidič s vozidlem jel vysokou rychlostí proti policejním hlídkám. 

Jedno z policejních vozidel zastavilo uprostřed vozovky, řidič s vozidlem Volkswagen první vozidlo protisměrem objel a za ním čelně narazil do právě přijíždějícího vozidla druhé hlídky. Sedmadvacetiletý řidič se po nehodě dal na útěk, kdy byl po pár metrech byl zadržen.

Při nehodě byli zraněni tři policisté, kteří jsou v současné době v pracovní neschopnosti. Jeden z nich utrpěl vážné zranění, se kterým zůstal hospitalizován v nemocnici. Zadržený muž byl následkem nehody zraněn lehce. U řidiče bylo orientačními testy vyloučeno požití alkoholu i návykových látek.

Policie zadržela na Hip Hop kempu 22 podezřelých ze spáchání trestného činu

Policie kontroluje fanoušky Hip Hop Kempu

Bezpečnostní opatření policistů, strážníků a celníků s názvem "Hip Hop Kemp 2018" je u konce a společně s ním jsou u konce i omezení v dopravě v okolí Festivalparku. V jeho průběhu bylo policisty a celníky zkontrolováno přes 2 400 osob a přes 1 200 automobilů, ať již osobních, nákladních či autobusů. 

Na místě bylo potvrzeno, že vozidlo bylo skutečně o tomto víkendu odcizeno v Hradci Králové. Škoda na obou zničených vozidlech je dle prvotních odhadů ve výši 350 tisíc korun. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně vrtulníku Letecké záchranné služby Královéhradeckého kraje.

Pířpad si dnes převzali policisté z Krajského ředitelství policie Králolvéhradeckého kraje, v současné době stále probíhají intenzivní procesní úkony.

00864335.jpeg

K osobě podezřelého policisté mj. zjistili, že byl v minulosti opakovaně řešen policií za protiprávní jednání. V minulosti byl odsouzen za opakované krádeže nebo neoprávněné užívání cizí věci, v dubnu 2018 byl propuštěn z výkonu trestu, kde vykonával trest odnětí svobody za vydírání a nebezpečné vyhrožování.

Rovněž má muž několik záznamů v evidenční kartě řidiče, z nichž je zřejmé, že přesto, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, byl opakovaně přistižen a řešen za řízení vozidla. V současné době má až do srpna 2020 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Policii v Královéhradeckém kraji chybí desítky lidí. Kde je jich největší nedostatek?

Policii v Královéhradeckém kraji chybí desítky lidí

V Královéhradeckém kraji je nedostatek policistů. Do ideálního stavu chybí desítky lidí. Podle policie ovšem v regionu není ohrožena bezpečnost. I tak se ale snaží nové muže a ženy zákona neustále do svých řad získávat.

V souvislosti s přířadem se policisté obrací na veřejnost s žádostí o spolupráci. Šetřením vyšlo najevo, že krátce před nehodou se v ulici Piletická u hradeckého letiště měla pohybovat dvě neznámá osobní vozidla, která předjížděla podezřelého řidiče, jedoucího v odcizeném vozidle zn. Volkwagen Passat Variant 3C. Jedním z těchto vozidel mělo být podle zjištění menší vozidlo zn. Hyunday, pravděpdobně modré barvy.

Policie proto žádá oba dosud neznámé řidiče, aby se se svým svědectvím obrátili na linku 158 nebo se osobně dostavili na jakoukoliv policejní služebnu. Rovněž se obrací na další případné svědky, kteří tudy včera okolo 14:30 projížděli a mohli by tak poskytnout k případu jakékoliv informace, aby se neváhali obrátit na policii.

autor: Milan Baják | zdroj: Policie ČR
Spustit audio

Související