Pražský most v centru Hradce Králové čeká rozsáhlá oprava, od dubna bude přes něj omezena doprava

6. březen 2024 09:16

Už příští týden začne příprava rozsáhlých oprav Pražského mostu v centru Hradce Králové. Dělníci na mostě přes Labe opraví chodníky a obnoví antikorozní ochranu konstrukce a zábradlí. Ve spodní části budou také instalovat sítě proti hnízdění ptáků. 

Čtěte také

Od dubna bude na mostě výrazně omezená doprava, upozorňuje mluvčí hradeckých technických služeb Patrik Palátka. „Pro osobní automobily zatím zhotovitel nejvhodnější řešení hledá. Podobně jako u městské dopravy ale uvažuje pouze o částečném omezení. Opravy mostu budou stát přibližně šest milionů korun a hotové mají být do konce července.“

„Technické služby se na údržbu mostů připravují pravidelně každý rok. Letos pravidelná údržba vyšla právě na frekventovaný Pražský most z důvodu konání mezinárodního triatlonového závodu Ironman, u kterého povede letos kolem mostu v polovině srpna hlavní trasa závodu, ale také z důvodu připravené projektové dokumentace zhotovitelem, vysvětluje náměstek primátorky pro oblast správy městského majetku a Technické služby Hradec Králové Pavel Vrbický.

Přípravné práce bez dopravních omezení by měly trvat do konce března. „Na mostě dělníci opraví chodníky, obnoví se antikorozní ochrana konstrukce a zábradlí celého mostu. Ve spodní části se také nainstalují sítě proti nežádoucímu hnízdění ptáků, uvádí náměstek Vrbický.

Čtěte také

Cena za údržbu mostu vyjde přibližně na šest milionů korun bez DPH. Stavbaři plánují dokončit práce do konce července.

„Snažíme se, aby každý rok prošel stavební úpravou alespoň jeden most. V roce 2022 to byl například Moravský most u zimního stadionu, u kterého jsme také v podobném termínu zajišťovali nutnou údržbu. Veškeré práce byly navíc konzultovány s památkáři a památkovou péčí, kam tento úsek spadá, dodává k plánu ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Dopravní řešení po mostě nyní připravuje společně s městským dopravním odborem zhotovitel stavebních a udržovacích prací. Průjezd bude umožněn pro MHD a složky integrovaného záchranného systému, pro pěší bude průchozí vždy jen polovina mostu. Pro osobní automobily zhotovitel zatím hledá nejoptimálnější řešení. Stejně jako u MHD se uvažuje pouze o částečném omezení provozu po jedné straně mostu.

autoři: Adéla Kavříková , baj | zdroj: Magistrát města Hradec Králové
Spustit audio

Související