Poutníci - stálice naší country scény

28. červenec 2015
Regionální scéna

Už od roku 1970 se píše historie jedné ze zásadních kapel hrajících bluegrass a country. Poutníci jsou skupina, kterou za 44 let její existence prošla velká řádka skvělých muzikantů včetně banjisty, skladatele a zpěváka Roberta Křesťana, Františka Linhárka, hráče na banjo Luboše Maliny, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů, a také třeba Jiřího Poly.

Ten je v sestavě dodnes a nejen o historii, ale především o současnosti Poutníků, koncertech, nahrávkách a vůbec o životě si bude povídat v pořadu Regionální scéna s Tomášem Peterkou v pondělí 27. července 2015 po 18 hodině.

V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu.

Za 44 let co Poutníci hrají natočili a vydali celkem 14 CD nebo LP. Poslední dvě jsou CD "Poutníci slaví 40 live" a "Country vánoce".

Příjemný poslech!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.