Páteční Noční linka: Zvířecí útulky jsou po Novém roce plné nechtěných zvířat

4. leden 2019

Vzali jste si někdy vy zvíře z útulku? Jak to dopadlo? Věděli jste, čím si prošlo, než se dostalo k vám? Seznamovali jste se, oťukávali se zvířátkem delší dobu? Získalo si vás některé zvíře v útulku na první pohled? Jak se u vás psí nebo kočičí kamarád zabydlel? Získalo k vám zvířátko důvěru a nebo bylo nezvladatelné? 

Zachránili jste snad některé zvíře přímo v terénu, když jste ho našli a nebo na vlastní viděli, jak se někdo zvířátka zbavil, jak ho vyhodil?

Po Vánocích a Silvestru jsou zvířecí útulky po celé naší republice přeplněné zvířaty - psy i kočkami. Některá utekla před petardami, jiných se zbavili sami majitelé, třeba jako nepohodlných vánočních dárků. Pozdě pochopili, že zvířatům nedokáží dát potřebnou péči.

Smutných příběhů o vyhozeným a nechtěných zvířatech je na začátku nového roku spousta. Některá z nich, která se dostala do útulku, ale dostanou šanci na nový, lepší domov a hlavně majitele, kteří o ně mají skutečný zájem a s láskou se o ně postarají.

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Pes nebo kočka není dárek na pár dnů. Mít je vyžaduje zodpovědný přístup a péči a po Novém roce někteří lidé pochopili, že je to nad jejich síly a že to zrovna nebyl nejlepší dárek.

O vašich zkušenostech se zvířaty z útulku si s vámi bude povídat moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio