Páteční Noční linka: Nejkrásnější zimní dobrodružství!

1. prosinec 2023

Přenesme se do minulosti, kdy sníh zkrášloval naše mládí a zimní dobrodružství měla úplně jiný punc. Která zimní vzpomínka z vašeho mládí vám dodnes vyvolává úsměv na tváři?

Vzpomeňte si na váš první zimní den, kdy jste se poprvé naučili bruslit na zamrzlém rybníku. Jaké to bylo? Kdo byl váš společník při nočním sáňkování a jaké památné okamžiky to přineslo? Jaká zima vám utkvěla v paměti jako ta nejmagičtější a proč? Jaký byl váš nejoblíbenější zimní sport v mládí, který byste doporučili i dnešní generaci?

Jakou píseň nebo melodií si spojujete s krásnými zimními večery a proč? Přijďte s příběhem, kdy vás zimní dobrodružství zavedlo na nečekané místo, které vám zůstalo v srdci.

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.