Ondulace ve 30. letech minulého století připomínala spíš připojení k elektrickému křeslu

6. červen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Unikátní výstavu, která vás zavede do retro kadeřnictví, můžete navštívit v muzeu v Chlumci nad Cidlinou

Jaké to bylo zajít si do kadeřnického salónu ve třicátých letech dvacátého století? Do doby, kdy mytí vlasů stálo 3 koruny a tupírování dvě? Unikátní pomůcky, které ještě neznaly plast a byly více než bytelné jsou dokladem půvabných a noblesních časů. 

Mačkané vlny na hlavách dam a dobře střižené do hladka sčesané vlasy mužů s nezbytnou pěšinkou, byly hitem třicátých let.

Městské muzeum Loreta najdete v areálu bývalého kláštera v Chlumci nad Cidlinou. Expozice jsou věnované nejstarším dějinám města, historické zemědělské technice, selským bouřím roku 1775, školství, sportu a dalším regionálním zajímavostem. A teď tam uvidíte i zajímavou výstavu, která vás zavede do retro kadeřnictví!

Ondulace ve 30. letech připomínala vizuálně spíše posezení na elektrickém křesle. Soustava kabelů se skřipci pod proudem byla připojena k natáčkám na hlavách žen.

Těžké fény připomínaly svou vahou spíše činky na posilování paží.

Po kráse ženy prahly od nepaměti

A předválečná éra nebyla výjimkou!

Unikátní výstavu, která vás zavede do retro kadeřnictví, můžete navštívit v muzeu v Chlumci nad Cidlinou

Zajímavou a unikátní výstavu, která vás zavede do retro kadeřnictví, můžete navštívit v muzeu v Chlumci nad Cidlinou do konce července.

A rozhodně stojí za návštěvu!

autoři: Eva Boudová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.