Ondřej Klymčiw po úspěšném dojezdu už přemýšlí o startu na příštím ročníku Rallye Dakar

3. únor 2017

V pátek vysílá Český rozhlas Hradec Králové živě z Radiokavárny v Havlíčkově ulici za účasti diváků a posluchačů. Pátečním hostem 3. února byl po 10. hodině po návratu z Rallye Dakar motocyklový závodník Ondřej Klymčiw.

Ondřej Klymčiw pochází z východočeských Řečan nad Labem. Je ženatý a má dva syny. Jeho život je úzce spjatý s motorkami, ale teprve před pár lety se začal naplno věnovat disciplíně, ve které se mu teď tak skvěle daří - navigační rallye.

Už jeho začátky byly korunovány úspěchy. Po výsledcích na tuzemských amatérských rallye začal objíždět i zahraniční podniky.

Odtud si vozil velmi dobré umístění.

Proto z kraje roku 2014 zkusil štěstí a podal přihlášku na nejtěžší závod světa - Rallye Dakar 2015, který se jede v zemích Jižní Ameriky.

Přijímacím dopisem začalo období tvrdého tréninku a odříkání. Snaha se však mnohonásobně vyplatila a Ondřej skončil jako nejlepší z Čechů na úžasném 20. místě, navíc získal cenu jako 2. nejlepší nováček závodu a 8. místo mezi amatéry.

V letošní Rallye Dakar motocyklista Ondřej Klymčiw při svém třetím startu na tomtro závodu obsadil výborné jedenácté místo a vylepšil si tak své maximum.

Kvůli rodině zvažoval, že by se na start příštího ročníku Rallye Dakar nepostavil, nakonec však svůj názor přehodnotil.

Ondřej Klymčiw dvanáctý v cíli

Už několik sní po svém návratu z Jižní Ameriky motocyklista Ondřej Klymčiw spřádá plány, jak se na nejslavnější závod opět podívat v roli jezdce. "Jsem závodník a udělám pro to maximum," řekl odhodlaně.

S Ondřejem Klymčiwem jste se mohli setkat v naší Radiokavárně v pátek 3. února 2017 bude po 10. hodině.

Hezký poslech!

Spustit audio