Olympiáda pro starší a dříve narozené není jen radost z pohybu, ale zábava na celý den

3. září 2019

Všesportovní areál TJ Sokol Havlovice zve ve čtvrtek 5. září 2019 seniory z Hradeckého kraje na 11. ročník Olympiády pro starší a dříve narozené. 

Jednou z věcí, na kterou jsou pyšní v Havlovicích, je tamní Všesportovní areál TJ Sokol Havlovice. V okruhu nejméně dvaceti kilometrů je to určitě největší a nejlépe vybavené sportoviště. A také hodně využívané, nejen ke sportu, ale i k různým jiným sportovně-kulturním akcím a aktivitám.

Čtěte také

Jedna z nich, na kterou se každý rok začátkem září sjíždějí stovky seniorů z širokého okolí, se zrovna blíží. Jana Balcara z Místní akční skupiny Království Jestřebí hory zastihla redaktorka Romana Pacáková ve Všesportovním areálu TJ Sokol Havlovice uprostřed příprav na čtvrteční už 11.ročník Olympiády pro starší a dříve narozené.

Do velkého Všesportovního areálu v obci Havlovice se ve čtvrtek 5. září sjedou sportovci ze širokého okolí i vzdálenějších míst Královéhradeckého kraje, kteří už sice patří do kategorie sportovních veteránů, ale mají smysl pro humor a chuť se utkat na kolbišti v netradičních soutěžních disciplínách a hlavně se dobře bavit.

Na loňský jubilejní 10. ročník Olympiády pro starší a dříve narozené se jich sjelo více než 400. Letos by pořadatelé rádi pokořili hranici 500 účastníků a jsou na to také připraveni, protože zájem o účast na havlovické Olympiádě pro starší a dříve narozené rok od roku stoupá.

Je to nejen radost z pohybu, ale také zábava na celý den. Akci pořádá TJ Sokol Havlovice a o.p.s. MAS Království-Jestřebí hory.

​Olympiáda pro starší a dříve narozené v Havlovicích u Úpice není soutěží, kde by šlo jen o vítězství.

Čtěte také

Především jde o to, zúčastnit se, setkat se s přáteli, pobavit se a přispět ke skvělé atmosféře, jakou toto "sportovní" klání s bohatým doprovodným kulturním programem tradičně má.

Letos vystoupí členové TJ Sokol Úpice se svou loňskou sletovou skladbou, se svým vystoupením se představí také senioři z Borohrádku, velkému zájmu se jistě bude těšit stánek Hvězdárny Úpice, kde se bude pozorovat Slunce, a prezentace elektrokol s nabídkou nových map cyklotras pro elektrokola v Jestřebích horách a okolí.

Ve čtvrtek 5. září si také můžete zajet zasportovat na 11. ročník Olympiády pro seniory do Havlovic a zkusit štěstí v netradičních disciplínách - třeba v hodu válečkem na cíl!

A pokud vám ještě nebylo 65 let, můžete zasednout na tribuny a fandit.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...