Očkovací a odběrová místa v Královéhradeckém kraji během svátků omezí provoz. Tady je přehled

23. prosinec 2021

Během vánočních svátků, 31. prosince a 1. ledna očkovací místa v nemocnicích omezí provoz. Vánoční volno se dotkne i všech odběrových míst pro testování na covid-19, a to 25. prosince a 1. ledna. Během pracovních dnů mezi svátky budou až na výjimky očkovací místa v provozu. 

Čtěte také

„Čekací lhůty na očkování se zkracují a všem zájemcům očkovací místa průběžně nabízí termíny. Nasazení zdravotníků je ale dlouhodobě psychicky i fyzicky vyčerpávající a z tohoto důvodu jsme se s blížícími se vánočními svátky rozhodli upravit termíny očkování tak, aby zdravotníci mohli alespoň zčásti prožít sváteční dny se svými blízkými a odpočinout si,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Očkovací místa v kraji nebudou v provozu 24., 25. a 26. prosince, dále pak 31. prosince a 1. ledna. Výjimkou bude Fakultní nemocnice Hradec Králové, která bude očkovat 31. prosince dopoledne od 8 do 12 hodin.

Mimo vánoční svátky nebude v provozu očkovací místo v Broumově také 28. prosince a 30. prosince. Levitovo centrum následné péče Hořice nebude očkovat 27. prosince a 30. prosince.

Testování na covid-19

Během nadcházejícího týdne v některé dny omezí provoz také odběrová místa pro testování na covid-19 v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních.

Odběrová místa v nemocnicích v Hradci Králové, Jičíně, Trutnově, Náchodě a Rychnově nad Kněžnou nebudou v provozu 25. prosince a 1. ledna. Nechat se otestovat ve dnech 24. až 26. prosince a 31. prosince až 2. ledna nebude možné v nemocnicí v Broumově a ve Dvoře Králové nad Labem.

Očkování a testování ve dnech 24. prosince až 1. ledna v Královéhradeckém kraji
autor: baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.