Novinář, komentátor, překladatel a textař Jan Petránek

26. říjen 2012

V pátek 26.10.2012 po 10 hodině "Péháčko" představilo novináře, komentátora, překladatele a textaře Jana Petránka.

Jan Petránek - legenda české žurnalistiky. Narodil se roku 1931. Vystudoval obchodní akademii a brzy poté nastoupil do Československého rozhlasu jako redaktor zpravodajství.

Později se stal komentátorem a zahraničním zpravodajem – působil rok v Indii a posléze čtyři roky v Sovětském svazu.

Když došlo k vpádu sovětských vojsk, byl na dovolené na chatě v Jizerských horách, ale okamžitě přijel do Prahy, aby se připojil k těm, kteří u rozhlasového mikrofonu vzdorovali okupantům.

Své dny tráví s internetem i sledováním mnoha zpravodajských kanálů z celého světa a neustále analyzuje mezinárodní dění.

Jako nezávislý novinář často komentuje mezinárodní události v Českém rozhlasu a České televizi.

Nalaďte se s námi na správné PH, to je motto pátečního Habaděje. Moderátoři Lada Klokočníková a Mirek Vaňura do pořadu zvou zajímavé osobnosti a kromě setkání s nimi naplňují ve tříhodinovém pořadu i motto svého PéHá - Páteční Hosté. Příjemná Hudba, Porce Humoru, zkrátka PoHoda, která k předvíkendovému času patří.

Tým PéHáčka v Hradci Králové
autoři: KLO , ova
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová