Nová brožura s tipy na výlety po Královéhradeckém kraji, které jsou dostupné veřejnou dopravou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Brožura s tipy na výlety obsahuje místa, kam se turisté dostanou veřejnou dopravou

Při letním cestování po památkách a zajímavých místech Královéhradeckého kraje teď nově může turistům pomoci publikace s tipy na výlety, které jsou dobře dostupné veřejnou dopravou. Vydal ji Královéhradecký kraj spolu s Českými drahami.

Brožura s tipy na výlety obsahuje místa, kam se turisté dostanou veřejnou dopravou. Na každé stránce najdou tip s podrobným popisem a s mapkou, jak se na místo dopravit.

Autorka publikace Jana Šafářová z odboru dopravy Královéhradeckého kraje

„Místa jsem volila sama podle toho jakou máme nabídku spojení," popisuje vznik autorka publikace Jana Šafářová z odboru dopravy Královéhradeckého kraje.
„Pokud je tam spojení, že se na místo dostanou lidé ráno a ještě se mohou odpoledne vrátit, tak jsem to jako tip na výlet zvolila. Pokud máme někde přístup takový, že by se tam lidé dostali ráno, ale není možné přejít na nějakou jinou zastávku nebo stanici, tak jsem to místo raději neuváděla."

To se týká například hradu Pecka.
„Chtěla jsem, aby se lidé dostali na Pecku. Bohužel jsem ale tento hrad musela vyřadit. Dříve tam autobus jezdil, ale nyní tam není zavedena žádná veřejná doprava."

Výlety ve východních Čechách. Kde se bude líbit dětem a kde seniorům?

Eva Vaníčková ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Eva Vaníčková z Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko v naší radioporadně. Téma. Výlety v našem regionu. Kde se bude líbit dětem a kde seniorům? 

Tyto rezervy dopravní odpor podle Jany Šafářové vnímá. Publikace zahrnuje všechny okresy, ale i dvě města v sousedním Polsku.
„V těch okresech jsem volila místa, kde jsou turistické trasy, aby se návštěvníci nikdy nemuseli vracet na stejné místo. Aby tam byla možnost propojení a dojít například 10 kilometrů někam jinam."

Podle náměstka hejtmana pro dopravu Martina Červíčka z ODS je cílem publikace nabínout přehledný turisticko-dopravní servis návštěvníkům i obyvatelům regionu.
„My jsme se chtěli pokusit naší veřejnosti přiblížit, že tady máme nějaká zajímavá turistická místa a že se na ně dostanete veřejnou dopravou. Takže jsme vytipovali 36 míst plus dvě zahraniční. A v brožuře najdete návod, jakým způsobem se tam dostanou. Autobusem, po železnici, odkazy na jízdní řády, mobilní aplikace a podobně. A je to dovedně zpracované a mělo by to posloužit lepší orientaci."

Brožura s tipy na výlety obsahuje místa, kam se turisté dostanou veřejnou dopravou

A dodává, kde je brožura k sehnání.
„My ji nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, což je náš partner, na jednotlivých železničních stanicích a potom samozřejmě také na místech, která máme takzvaně kontaktní pro autobusovou dopravu."

Publikace vyšla v nákladu pět tisíc výtisků a k dispozici je zdarma.

Spustit audio
autoři: Lucie Peterková , baj

Související