Vyrazili jsme za výrobci kvalitních českých potravin. Jaké problémy je trápí?

Naše hospodářství aneb Život farmáře je pestrý - od manažera až po traktoristu!

„Ke zvířatům přistupujeme s láskou a pokorou. Klademe důraz na jejich zdraví a pohodu a díky tomu na výjimečnou kvalitu potravin,“ říká Jakub Erler. „Na zemědělství je úžasná jeho smyslnost, kontakt s přírodou a zvířaty. Není to mnohdy snadná práce, vyžaduje skutečnou lásku k tomu, co děláme a podporu lidí, kteří vás mají rádi. Jedině tak můžeme dosáhnout úspěchu.“ 

Malému rodinnému hospodářství v Osicích nedaleko Hradce Králové dal Jakub Erler název Naše hospodářství. Historie farmy sahá až do roku 1845.

Jakubovu farmářskou cestu hodně ovlivnili babička s dědečkem, u kterých sbíral zkušenosti. Vystudoval obor Agropodnikání na tehdejší VOŠ a střední zemědělské škole v Chrudimi. Následovala vysoká škola sportovně zaměřená, manažerská práce v korporátní oblasti a pak už budování Našeho hospodářství.

Naše hospodářství - Osice u Hradce Králové. Malé rodinné hospodářství s tradicí od roku 1845 - stádo

Naše hospodářství se zaměřuje na chov zvířat i na další zemědělské činnosti. Teď na podzim to například budou nové pokusy s novými technologiemi. Což obnáší bez jakéhokoli zpracování půdy osít pozemky a sledovat, jak se tam udržuje vláha a jak se zlepšuje organický život.

Čtěte také

I Naše hospodářství soutěží se svým produktem v soutěži Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje. A to se svým gulášem. Vítězové budou vyhlášeni na Královéhradeckých krajských dožínkách 2022 v sobotu 17. září v Šimkových sadech v Hradci Králové.

O hospodaření v Našem hospodářství v Osicích si můžete poslechnout v našem audioarchivu.

autoři: Jana Kudyvejsová , baj
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.