Několik kantorů stojí za založením Digitální pohotovosti. Ta pomáhá on-line spojovat žáky a učitele

26. březen 2020

Část učitelů v Královéhradeckém kraji se rozhodla vymyslet projekt, který má mimo jiné pomoci po dobu přerušené školní docházky udržet kontakt mezi studeny a pedagogy. Projekt má pomoci s online propojením žáků a učitelů. 

Čtěte také

Tím by se mohlo také ulevit rodičům, říká zakladatel "Digitální pohotovosti" Tomáš Habmerger.
„Můžeme si pod tím představit různé videokonferenční aplikace, kde se potom daný učitel může spojit se svými žáky. A měl by jim být k dispozici. Právě proto, aby všechno nezůstávalo na rodičích. Aby žák mohl skrze videokonferenci s učitelem daný úkol probrat. Například to, čemu nerozumí a čemu nerozumí ani rodiče."

Do dobrovolného projektu se už zapojili někteří učitelé ze základních nebo středních škol, pomáhají i někteří vysokoškolští studenti.

Tomáš Hamberger a projekt Digitální pohotovost 4.0

Práce budou mít víc než dost, už proto, že podle pondělního vyjádření ministerstva školství budou letošní přijímací zkoušky na střední školy v plném rozsahu, bez jakýchkoli úlev.

Čtěte také

„Teď si většina učitelů snaží nastavit nějaký systém, aby i na dálku, prostřednictvím on-line výuky, na ony přijímací zkoušky žáky dobře připravili. Takže ten tlak je tady pořád," říká zakladatel Digitální pohotovosti Tomáš Hamberger.

Projekt má podle něj i jiný než jen vzdělávací význam.
„Je tady nebezpečí toho, že by mohlo dojít k oslabení nějakých sociálních vazeb. Na linii učitel - žák, ale i mezi samotnými žáky. A právě videokonferenční a on-line výukové a komunikační nástroje alespoň v minimálním množství, kdy se žáci mezi sebou nebo s učitelem mohou vidět, měly tomuto zamezit."

Důležité kontakty:

kontaktní osoby: Tomáš Hamberger, Michal Bureš
telefonní linky: 722 285 222, 702 099 458, 733 749 200
email: skolysobe@email.cz skolyonline@kr-kralovehradecky.cz

Aktuální informace jsou také na webových stránkách Kraje www.skolysobe.cz

autoři: Tomáš Lörincz , baj
Spustit audio

Související