Naděje x Vyhynutí: Snímky slavné fotografky Ami Vitale můžete vidět ve dvorském safari parku

Jedinečnou příležitost vidět zblízka nejlepší snímky americké reportážní fotografky Ami Vitale mají návštěvníci Safari Parku Dvůr Králové na její nové výstavě Naděje x Vyhynutí, která se z pražského Czech Photo Centra přesunula do východních Čech.

Práce Ami Vitale je úzce spojena se Safari Parkem Dvůr Králové. V roce 2009 fotila převoz nosorožců bílých severních ze Dvora Králové do Keni a v jejich dokumentování pokračuje až do současnosti, kdy na světě zbývají poslední dva jedinci.

Pět nosorožců ze tří evropských zoo se ve Dvoře Králové připravuje na cestu do africké Rwandy

Nosorožci v Safari Parku Dvůr Králové

Dnes se v Safari Parku Dvůr Králové vypravíme za černými nosorožci. Pět z nich se brzy stane hrdiny z projektu záchrany vzácných zvířat v jejich původní domovině. 

Výstava, které vévodí mimořádné snímky posledních okamžiků samce nosorožce Sudána, nabízí také ukázky ze života sloních a žirafích sirotků nebo příběhy domorodých komunit žijících na severu Keni.

Ami Vitale pravidelně fotí pro National Geographic a její snímky získaly řadu ocenění.

V loňském ročníku World Press Photo zvítězila v kategorii Příroda právě se souborem fotografií osiřelých sloních mláďat.

Žirafí sirotčinec Sarara

Záchranná stanice Reteti v Keni je první africkou rezervací, kterou spravují místní komunity a navíc je unikátní tím, že se tam o zvířata nestarají pouze muži, ale i domorodé ženy.

Na výstavě Naděje x Vyhynutí ve dvorském safari parku je představeno přes třicet fotografií a návštěvníci ji mohou navštívit každý den až do 15. září v galerii Tengenege vedle Zooshopu.

Spustit audio
autor: baj | zdroj: Safari Park Dvůr Králové

Odebírat podcast

Související