Muzeum hraček Stuchlíkovi: Děti baví co se hýbe, hraje nebo zvoní. Dospělí jsou nadšeni z retro věcí

10. únor 2020

Muzeum hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově vás a vaše děti zve k návštěvě po celé období jarních prázdnin. Své si tady najde návštěvník v každém věku. Na první pohled mají jasnou početní převahu kočárky různého stáří, všech možných typů a velikostí. Záplavou hraček, které v člověku vyvolávají vzpomínky na dětství, redaktorku Romanu Pacákovou provedla Michaela Bousová.

V Muzeu hraček Stuchlíkovi najdete v několika velkých místnostech retro hračky od 19. století po 80. léta 20. století.

Čtěte také

Hračky z 50. až 80. let minulého století zaplňují tři sály a při pohledu na ně se vrátí do dětství většina dnes dospělých návštěvníků.

Dětská vozidla, gumové panenky, postýlky a kolébky, dřevěné tahací a houpací hračky, kuchyňky a pokojíčky pro panenky z různých období, které přesně odráží dobovou módu a zařízení domácnosti.

Pro srovnání je zde také několik instalací skutečného zařízení domácností našich prababiček.

Kočárky zabírají největší část výstavní plochy

Nejstarší kočárek je z roku 1890, ručně vyplétaný proutěný kočárek s velikými koly. Kočárky v té době byly považovány za dopravní prostředky a jezdilo se s nimi po silnici. Chloubou muzea jsou nejstarší porcelánové a hrací francouzské panenky.

Také pro pány a kluky je v Muzeu hraček Stuchlíkovi připraveno mnoho radosti. Autíčka, mechanické hračky a především vláčky a mašinky. V expozici je postaveno velké kolejiště z počátku 20. století, po kterém jezdí mašinka z roku 1913.

Muzeum hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově má otevřeno po celou dobu jarních prázdnin. Pro všechny děti jsou připravené soutěžní úkoly o sladké odměny.

Muzeum hraček Stuchlíkovi
nedávno otevřeli manželé Stuchlíkovi v Novém Bydžově. Je to muzeum, kde si určitě i vy vzpomenete, s čím vším jste si jako malí hráli.

Můžete si tam udělat výlet každý prázdninový týden od středy do pátku vždy od 10 do 14 hodin.

autoři: Romana Joudalová , baj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...