Martin Červíček se cítí více jako regionální politik než jako senátor

19. listopad 2019

Bývalý policejní prezident, dnes náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje a také senátor zvolený za obvod 47 – Náchod. Martin Červíček už rok usedá do senátorské lavice.

V Dobrém ránu Českého rozhlasu Hradec Králové Martin Červíček odpovídal na otázky moderátora Jakuba Schmidta. Zamyslel se třeba nad tím, jaký byl pro něj první rok v senátorském křesle.

Podle senátora Červíčka je v Senátu obrovská možnost prosazovat zájmy regionu. Mnohokrát měl prý možnost mluvit třeba s ministrem dopravy a probírat potřebné věci. Třeba právě pro Náchodsko.

Martin Červíček je náměstkem hejtmana pro oblast dopravy. Jak je Královéhradecký kraj připravený na příchod zimy? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Jakub Schmidt , nov
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová