Malebný Červený Kostelec na úpatí Jestřebích hor mezi Náchodem a Trutnovem má turistům co nabídnout

30. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš. První zmínka o Kostelci je z roku  1362. Přívlastek Červený užívá Kostelec od r. 1876, kdy byl povýšen na město

Festival zážitků v Domku Boženy Němcové, sté výročí založení zahradnictví Trees, Mezinárodní folklorní festival, ale i Vodnické slavnosti nebo cyklistické  závody Lesák cup, to všechno nabízí v letošním létě Červený Kostelec.

Čtěte také

A tak právě z tohoto města na úpatí Jestřebích hor mezi Náchodem a Trutnovem se přihlásili v pátek 30. července moderátoři Lada Klokočníková a Jiří Kánský, aby vám přiblížili historii i současnost toho místa.

Nechyběla ani soutěž o ceny, setkání s místními ochotníky i rozhovor se zpěvákem Miro Žbirkou, který bude v Červeném Kostelci koncertovat v sobotu 31. července odpoledne!

Nenechte si proto ujít náš Páteční tříhodinový Habaděj!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová