Ludmila v Přepychách získala v rámci projektu Ježíškova vnoučata to nejcennější. Nové přátele

28. prosinec 2019 10:05
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ludmila v Přepychách získala v rámci projektu Ježíškova vnoučata nové přátele

Ježíškova vnoučata Českého rozhlasu nás provázela celým předvánočním i svátečním časem. My se teď vypravíme do Domova důchodců v Přepychách na Rychnovsku, kde už také nadělovala. Seznámíme vás se seniorkou, která už před třemi lety dostala ten nejcennější dárek.

Na dveřích nás vítá cedulka s nápisem: Ťukejte, nebezpečí úrazu!

„To tam mám z toho důvodu, pokud by někdo otevřel dveře a vstoupil bez klepání, tak by mne pěkně srazil," vysvětluje paní Ludmila.

Čtěte také

Ta také napsala své přání Ježíškovým vnoučatům.
„Napsala jsem si Ježíškovým vnoučatům už dokonce potřetí. A nejlepší zkušenost mám s těmi prvními Ježíškovými vnoučaty. Ukážu vám fotografií lidí, kteří mi předávali dárky."

„Stýkáme se a dopisujeme si celou dobu. Už tři roky," vysvětluje paní Ludmila.

V Ježíškových vnoučatech tedy získala nové přátele.
„Ano. A letos jsem také dárek dostala. Byl to svetr, kazeta cukrovinek a náhrdelník. Ale bohužel ta nová Ježíškova vnoučata jsem neměla šanci poznat. Ani neznám jejich jméno."

I když má paní Ludmila ze svého letošního dárku radost, ten největší, v podobě nových přátel, jí nadělila už první Ježíškova vnoučata.

autoři: Jana Házová , baj
Spustit audio

Související