Luboš Malina a nové CD kapely Malina Brothers a Charlie McCoye

25. červenec 2016
Regionální scéna

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří... Bratři Luboš, Pavel a výrazně nejmladší Josef Malinovi mají svých vlastních hudebních aktivit víc než dost. Přesto se našel dobrý důvod aby spojili své síly a natočili album společně s americkým multiinstrumentalistou Charlie McCoyem.

Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a Josef (Cop) se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers a přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál Kvintet).

Všechny zmíněné muzikanty dohromady pojí rodné město Náchod a vztah k podobným hudebním žánrům. Do repertoáru se promítá vliv bluegrassu a irské hudby, převážně patrné v instrumentálních skladbách.

Multiinstrumentalista Luboš Malina je spoluzakladatelem Druhé trávy a v současnosti její kapelník. V osmdesátých letech minulého století se stává členem nejslavnější sestavy Poutníků, kde se potkává s Robertem Křesťanem - s ním pak nepřetržitě spolupracuje již přes dvacet let.

Banjo

Luboš Malina je zároveň vyhledávaný producent a studiový hráč, podílel se například na projektu Lucie v Opeře, na deskách Lenky Dusilové, skupin Kabát, MIG 21, Teagrass a mnoha dalších.

Několikrát byl oceněn v anketě Bluegassové asociace ČR jako Banjista roku.

Hráč na banjo

Americký multiinstrumentalista Charlie McCoy už v osmi letech začal hrát na foukací harmoniku, v patnácti založil vlastní kapelu, a v jednadvaceti měl pověst vyhledávaného a výborného studiového hráče.

Sám vydal alb více než dvacet, a na mnohých také hostoval.

V současnosti je Charlie McCoy asi nejlepším a nejznámějším hráčem na foukací harmoniku v USA.

Luboše Malinu si pozval do studia Tomáš Peterka, aby společně natočili pořad "Regionální scéna".

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu
Spustit audio