Lokálka - 40 let působnosti specifické hudební sebranky!

29. červenec 2014
Regionální scéna
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Legendární královéhradecká country kapela LOKÁLKA

Hudební skupina Lokálka je českému hudbymilovnému publiku známa jakožto výrazné parodicko satirické uskupení muzikantů, kteří se věnují již více než 40 let především parodování různých písní z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů.

Kromě této její nejznámější polohy hraje i svoji vlastní původní tvorbu. Jedná se především o písničky, které skládal kapelník souboru Ladislav Straka.

Čtyři desítky let působnosti specifické hudební sebranky a vzpomínky na zesnulého Láďu Straku budou v pořadu Regionální scéna s úsměvem i úctou probírat speaker kapely Václav Souček, kytarista a zpěvák Přemysl Dolan a hostitel František Mifek.

Řada originálních "lokálkovských" hitů dotvořila atmosféru zmíněného pořadu, který jste mohli poslouchat v úterý 29. července 2014 krátce po 18. hodině.

Příjemný poslech!


Zvětšit mapu
autor: František Mifek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová