Letos již osmý případ vraždy objasnili královéhradečtí kriminalisté. Obviněný muž je ve vazbě

4. prosinec 2019 15:11

V uplynulých dnech objasnili královéhradečtí kriminalisté letos již osmý případ vraždy. V pátek 29. listopadu 2019 byla policejní hlídka přivolána na základě telefonického oznámení k úmrtí ženy, ke kterému došlo v soukromí jednoho z bytů na Hradecku, v němž bydlela sama. Následně nařízená pitva prokázala skutečnosti svědčící pro násilnou smrt.

Čtěte také

Pro kriminalisty nastala tímto okamžikem velice náročná práce, neboť neměli k dispozici žádné poznatky ani jiné informace, které by je přivedly k pachateli.

Díky intenzivní spolupráci a provedeným rozsáhlým šetřením kriminalistů Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se svými kolegy z územního odboru Hradec Králové se povedlo vytipovat muže, který měl v domě, kde k úmrtí došlo, pronajatý byt a mohl podle dosud zjištěných informací sehrát v tomto případě významnou roli.

Kriminalisté zjistili, že muž byl v nedávné době v kontaktu s touto ženou, s níž domlouval záležitosti týkající oprav jejího bytu.

Kriminalistům se podařilo muže vypátrat a zadržet až na Hořicku

Muž se v průběhu výslechu k činu doznal.

Čtěte také

Podle zjištěných informací se muž do bytu 76leté ženy dostal lstí, s cílem odcizit finanční prostředky. V průběhu návštěvy si žena všimla, že jí vzal peněženku. Po následné rozepři ji fyzicky napadl a z bytu odešel. V důsledku tohoto napadení vznikla ženě poranění neslučitelná se životem.

Kriminalisté kladou 41letému muži za vinu spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

V případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až dvaceti let nebo trest výjimečný. Muž je stíhán vazebně.

autor: baj | zdroj: Policie České republiky
Spustit audio

Související